Paweł Piętka założyciel cukierni doświadczenie zawodowe w branży cukierniczej zdobył w wyniku wieloletniej pracy w cukierni hotelu „Polonez” w Poznaniu. Własną działalność rozpoczął w roku 1993. Pierwszy zakład produkcyjny powstał na osiedlu Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie, wraz z małym sklepem cukierniczym.

Coraz większe zapotrzebowanie na wyroby cukiernicze spowodowało zatrudnienie pracowników i rozwój firmy. W 1998 roku został otwarty sklep cukierniczy na Nowym Rynku na osiedlu Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie. Prowadzona jest tam sprzedaż pieczywa cukierniczego z kawiarenką.

Właściciel Pan Paweł Piętka uczestniczy w wielu targach, sympozjach i spotkaniach branżowych oraz nadzoruje produkcję i dba o dobre imię firmy.

Sam posiadając dużą wiedzę fachową skutecznie potrafi przekazać ja adeptom sztuki cukierniczej, których aż 25 przygotował do zawodu.

W trakcie kolejnych lat Cukiernia zdobyła doskonałą markę, rozwijając się w sprawnie zarządzane przedsiębiorstwo. Obecnie firma zatrudnia około 20 pracowników. W 2005 roku zaplanowano nową inwestycję, budowę nowoczesnego zakładu produkcyjnego wraz z cukiernią i kawiarnią. Od listopada 2008 roku uruchomiono nowy zakład cukierniczy wraz z kawiarnią przy ulicy Poznańskiej 29 w Murowanej Goślinie w którym powstają wyroby cukiernicze zgodnie z systemem HACCP według tradycyjnych metod. Cukiernia posiada Europejskie świadectwo jakości „Rogala Świętomarcińskiego” a w 2009 roku firma otrzymała tytuł i statuetkę „Wzorowy Producent Żywności”. Także w 2009 roku firma otrzymała tytuł „Przedsiebiorcy roku 2009 Gminy Murowana Goślina” w kategorii średnich przedsiębiorstw za rozwój firmy, inwestycje oraz zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości i działalność społeczną.

Cukiernia oferuje przede wszystkim szeroki asortyment i wysoką jakość oferowanych produktów.